Fryderyk Chopin - Muzyka, Wydarzenia, Organizacje
http://www.chopin.com.pl/chopin.html


zaawansowane >>Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego "Fryderyk Chopin" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zegarki Doliński
Rafał Blechacz, zwycięzca XV Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, otrzymał Paszport „Polityki”.

Środa, 18 stycznia 2006

Tygodnik „Polityka" corocznie wyróżnia Paszportami młodych, oryginalnych artystów i twórców. W tym roku laureatem Paszportu w kategorii „Muzyka” został Rafał Blechacz, który mimo młodego wieku doskonale znany jest już miłośnikom muzyki Chopina na całym świecie.

Paszport staje się kolejnym laurem w sporej już kolekcji nagród Rafała Blechacza, obejmującej wspomniane już pierwsze miejsce w zeszłorocznym Konkursie Chopinowskim, II nagrodę na V Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów Artur Rubinstein in Memoriam w Bydgoszczy (2002), II nagrodę na V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hamamatsu w Japonii (2003; pierwszej nie przyznano), I nagrodę na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Maroku (2004), I nagrodę oraz wszystkie pozaregulaminowe wyróżnienia za najlepsze wykonanie mazurków, poloneza i koncertu z orkiestrą na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2005).

Przeglądasz informacje z obszaru: wszędzie

Wybierz Kraj

, ,

(c) InfoChopin
ostatnia aktualizacja - Czwartek, 27 grudnia 2007