Fryderyk Chopin - Muzyka, Wydarzenia, Organizacje
http://www.chopin.com.pl/chopin.html


zaawansowane >>Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego "Fryderyk Chopin" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zegarki Doliński
Rafał Blechacz laureatem Krzesła Roku 2005

Piątek, 17 lutego 2006

Andrzej Jonas, Rafał Blechacz fot. W. Rzepecki
Rafał Blechacz, zwycięzca XV Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, został uhonorowany nagrodą Krzesło Roku. Jest ona przyznawana od 17 lat przez magazyn „Warsaw Voice” osobom, organizacjom lub nawet przedmiotom, które w mijającym roku wywarły największy wpływ na polską rzeczywistość lub uczucia Polaków.

Jak powiedział redaktor naczelny „Warsaw Voice”, Andrzej Jonas, uzasadniając decyzję magazynu, Rafał Blechacz „jest obdarzony wybitnym talentem i wielką pracowitością; dziedzina, której się poświęcił to kultura; jest młodym człowiekiem o wielkiej przyszłości; zdobył serca Polaków i rzucił na Polskę snop pozytywnego światła; wzbudził w nas radość i całą falę pozytywnych uczuć, które są nam tak potrzebne; mimo wielkiego, światowego sukcesu zachował swe dotychczasowe cechy - naturalność, skromność i otwartość.”

Wśród dotychczasowych laureatów nagrody Krzesło Roku znaleźli się Lech Wałęsa, Leszek Balcerowicz, Jan Krzysztof Bielecki, Hanna Suchocka, Warszawska Giełda Papierów Wartościowych, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Sąd Najwyższy, Izba Administracyjna Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego, samochód osobowy, Tadeusz Mazowiecki i Roman Kluska, Jerzy Buzek, Bronisław Geremek, Aleksander Kwaśniewski, Adam Małysz, Danuta Hübner, Jerzy Hausner i Marek Belka.

Zobacz także:
Piękno w postaci najczystszej - Jan Popis o Rafale Blechaczu
Wyniki XV Konkursu im. F. Chopina w Warszawie
Rafał Blechacz, zwycięzca XV Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, otrzymał Paszport „Polityki”.
Strona Rafała Blechacza
Więcej na temat nagrody na stronie Warsaw Voice

Przeglądasz informacje z obszaru: wszędzie

Wybierz KrajRecitale i koncerty

W czwartek podczas Festiwalu w Dusznikach odbędzie się kurs mistrzowski prowadzony przez Prof. Jacques'a Rouviera, a także recitale fortepianowe Alexeja Gorlatcha oraz Alexandra Gavryluka.

Maria Korecka-Soszkowska wystąpi z programem chopinowskim w warszawskich Łazienkach Królewskich. Recital organizuje Biuro Podróży Pejzaż Polski.
Festiwale w lecie

Prezentujemy programy większości najważniejszych letnich festiwali chopinowskich w Polsce i na świecie:
Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju (3 – 11 sierpnia)
Międzynarodowego Festiwalu "Chopin i jego Europa w Warszawie (15 - 31 sierpnia)
Festiwalu Chopinowskiego w Mariańskich Łaźniach (18 – 25 sierpnia)
Festiwalu "Chopin w barwach jesieni" w Antoninie (7, 13 – 16 września)


, ,

(c) InfoChopin
ostatnia aktualizacja - Czwartek, 09 sierpnia 2007