>
Fryderyk Chopin - Muzyka, Wydarzenia, Organizacje
http://www.chopin.com.pl/chopin.html


zaawansowane >>Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego "Fryderyk Chopin" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zegarki Doliński
Po amerykańskim tournée Stanisława Drzewieckiego

Poniedziałek, 24 kwietnia 2006

Bożena U. Zaremba

Stanisław Drzewiecki ma za sobą kolejne tournée po Stanach Zjednoczonych. Na zaproszenie Towarzystwa Chopinowskiego w Atlancie artysta wystąpił 19 marca 2006 w Roswell Cultural Arts Center. W programie koncertu znalazły się utwory Fryderyka
Copyright: hiMOTION Cognitive Video
Chopina (między innymi Polonez As-dur op. 53, Polonez A-dur op.40 nr 1 i Fantasia – Impromptu cis- moll op. 66) oraz dzieła Francziszka Liszta. Uznany krytyk muzyczny Pierre Ruhe z najważniejszego dziennika Atlanty - "The Atlanta Journal-Constitution" - zachwycał się pokorą, z jaką Drzewiecki podszedł do ambitnego programu chopinowskiej części koncertu, niejako pozwalając komozytorowi i jego muzyce mówić za siebie. Jednocześnie zwrócił uwagę na przekonującą interpretację i perfekcyjność techniczną pianisty.

Druga część koncertu została zdominowana przez brawurowe wykonanie Etiud wg Paganiniego Franciszka Liszta. Ruhe napisał, że podczas gdy „tryle i pasaże mknęły po klawiaturze z zawrotną prędkością”, Drzewiecki potrafił „wydobyć harmoniczne zawiłości i ciekawe figuracje” tych sześciu błyskotliwych utworów. Otrzymwawszy owację na stojąco Drzewiecki zagrał na bis Presto e-moll n.4 op.16 S. Rachmaninowa i Preludium e - moll n.7, op.28 F.Chopina.

Trzytygodniowa trasa koncertowa objęła również Florydę (m.in. Sarasotę, St. Petersburg, Key West i Miami) oraz Los Angeles, gdzie oprócz utworów Chopina i Liszta, Stanisław Drzewiecki grał Schuberta i Rachmaninowa. Efektem tego tournée było podpisanie przez pianistę ekskluzywnego pięcioletniego kontraktu na Amerykę Południową z impresariem-legendą - Maximem Gorshunoffem.

Strona Stanisława Drzewieckiego: www.sdrzewiecki.com.pl

Przeglądasz informacje z obszaru: wszędzie

Wybierz KrajRecitale i koncerty

W czwartek podczas Festiwalu w Dusznikach odbędzie się kurs mistrzowski prowadzony przez Prof. Jacques'a Rouviera, a także recitale fortepianowe Alexeja Gorlatcha oraz Alexandra Gavryluka.

Maria Korecka-Soszkowska wystąpi z programem chopinowskim w warszawskich Łazienkach Królewskich. Recital organizuje Biuro Podróży Pejzaż Polski.
Festiwale w lecie

Prezentujemy programy większości najważniejszych letnich festiwali chopinowskich w Polsce i na świecie:
Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju (3 – 11 sierpnia)
Międzynarodowego Festiwalu "Chopin i jego Europa w Warszawie (15 - 31 sierpnia)
Festiwalu Chopinowskiego w Mariańskich Łaźniach (18 – 25 sierpnia)
Festiwalu "Chopin w barwach jesieni" w Antoninie (7, 13 – 16 września)


, ,

(c) InfoChopin
ostatnia aktualizacja - Środa, 08 sierpnia 2007