Fryderyk Chopin - Muzyka, Wydarzenia, Organizacje
http://www.chopin.com.pl/chopin.html


zaawansowane >>Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego "Fryderyk Chopin" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zegarki Doliński
Koncert Urodzinowy w Filharmonii

Poniedziałek, 08 marca 2004

1 marca w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbył się koncert upamiętniający 194. rocznicę urodzin Chopina. To już trzeci z kolei Koncert Urodzinowy kompozytora zorganizowany wspólnie przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina i Filharmonię Narodową. Uroczystym i niezwykle miłym momentem poprzedzającym część artystyczną wieczoru było przyznanie profesorowi Janowi Ekierowi specjalnej nagrody Ministra Kultury RP w uznaniu wybitnych zasług dla zachowania i popularyzacji dziedzictwa Fryderyka Chopina, w szczególności za pomnikową edycję Wydania Narodowego Dzieł Wszystkich Fryderyka Chopina.
W tegorocznym koncercie udział wzięli wybitni pianiści Piotr Paleczny i Marc Laforet, którym towarzyszyła Orkiestra FN pod batutą znakomitego Antoniego Wita. Publiczność, która szczelnie wypełniła salę, usłyszała oba koncerty fortepianowe Chopina, w tym Koncert e-moll op. 11 w wersji opracowanej przez zespół Wydania Narodowego pod przewodnictwem prof. Ekiera.

Przeglądasz informacje z obszaru: wszędzie

Wybierz KrajRecitale i koncerty


We wtorek podczas Festiwalu w Dusznikach odbędzie się kurs mistrzowski prowadzony przez Prof. Daejina Kima, oraz recitale fortepianowe Yeol-eum Son, a także Sun-Wook Kima.

Maciej Poliszewski wystąpi z programem chopinowskim w warszawskich Łazienkach Królewskich. Recital organizuje Biuro Podróży Pejzaż Polski.


, ,

(c) InfoChopin
ostatnia aktualizacja - Wtorek, 07 sierpnia 2007