Fryderyk Chopin - Muzyka, Wydarzenia, Organizacje
http://www.chopin.com.pl/chopin.html


zaawansowane >>

Bancom - Centrum TelemarketinguArtegenceGryf


Hotel Mercure
Fryderyk ChopinPort Lotniczy
im. F. ChopinaA. BliklePolska Konfederacja
Pracodawców
Prywatnych

Chopiniana 2004

Czwartek, 01 kwietnia 2004

Dni Fryderyka Chopina w Warszawie
25-31 lipca 2004


Chopiniana są poświęcone życiu i twórczości Fryderyka Chopina, a także sztukom z nim związanym, takim jak muzyka jazzowa czy teatr. Trzecia już edycja Festiwalu odbywać się będzie w miejscach mających związek z życiem i twórczością kompozytora oraz z tradycją chopinowską, m.in. pod Pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich czy w Bazylice Św. Krzyża.


Minione dwie edycje Chopinianów, określane przez prasę mianem „najważniejszego tego typu festiwalu warszawskiego, jakiego to miasto - związane silnie z tradycją chopinowską - jeszcze nigdy nie miało” - cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród publiczności (w tym licznie przybyłych turystów z Polski i zza granicy) oraz wzbudziły wielkie zainteresowanie prasy, radia i telewizji.

Tegoroczne Chopiniana zaplanowane są z jeszcze większym rozmachem i będą na pewno jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalnych lata. W czasie Festiwalu zostanie wykonanych większość dzieł Fryderyka Chopina. Chopiniana zdominują - obok koncertów kameralnych - imprezy plenerowe, dostępne szerokiemu gronu odbiorców (organizatorzy szacują, że w festiwalowych wydarzeniach weźmie udział około 10 000 osób z Polski i zza zagranicy).

Festiwal zadomowił się już w tradycji kulturalnej stolicy. W tym roku, tak jak w poprzednich latach, zaprezentuje wybitnych wykonawców (Piotr Paleczny, Adam Kruszewski, Adam Klocek, Janusz Olejniczak, Lora Szafran, Lena Ledoff Trio i wielu innych), laureatów konkursów muzycznych a także znanych artystów tworzących w silnym związku z tradycją chopinowską.

Większość tegorocznych koncertów w ramach Chopinianów to koncerty plenerowe, na które wstęp będzie wolny. Jedynie na koncert w Zamku Królewskim 28 lipca o godzinie 19.00 obowiązywać będzie zaproszenie.

Głównym Sponsorem Chopinianów jest
Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Patronami medialnymi tegorocznych Chopinianiów są: "The Warsaw Voice", "New Warsaw Express", "What's up in Warsaw" i InfoChopin.

Przeglądasz informacje z obszaru: wszędzie

Wybierz KrajRecitale i koncerty

W czwartek w krakowskim Domu Polonii odbędzie się recital chopinowski Mariusza Adamczaka.

W Zamku Ostrogskich w Warszawie odbędzie się koncert z udziałem Pawła Kowalskiego i kwartetu Prima Vista. W programie utwory Chopina i Zarębskiego.

W Szwajcarii rozpoczną się czterodniowe Bazylejskie Dni Chopinowskie.

Joanna Ławrynowicz wystąpi z programem chopinowskim w warszawskich Łazienkach. Recital organizuje Biuro Podróży Pejzaż Polski.


, ,

(c) InfoChopin
ostatnia aktualizacja - Środa, 25 października 2006