www.infochopin.pl/gfx/red_dot.gif" width="740" height="1" border="0" > Fryderyk Chopin - Muzyka, Wydarzenia, Organizacje http://www.chopin.com.pl/chopin.html


zaawansowane >>
Bancom

BiznesNet

The Warsaw Voice

Home.pl

Koncerty Rodem Warszawianin ...

Poniedziałek, 31 maja 2004

Dzięki pomocy finansowej Miasta Stołecznego Warszawy cieszący się dużym zainteresowaniem w ubiegłym roku projekt Rodem Warszawianin... ma kolejne odsłony w 2004 roku. Zaplanowane w czerwcu trzy koncerty z udziałem pianistów – Xaviera Muta z Hiszpanii (6 czerwca – w Zamku Ostrogskich), Wojciecha Świtały (13 czerwca – w Belwederze) oraz Julii Kociuban i Kwartetu Camerata z pianistką Eun Silk-Park (20 czerwca – w Zamku Ostrogskich) są przedsięwzięciem Międzynarodowej Federacji Towarzystw Chopinowskich, Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina i Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Podobnie jak w roku ubiegłym na jednym z koncertów – 13 czerwca w Belwederze – zabrzmi historyczny fortepian Erarda z 1849 roku. W Polsce zachowało się niewiele tego typu XIX-wiecznych instrumentów, ponadto większość z nich to eksponaty muzealne, na których gra nie jest już możliwa. Ten, przy którym zasiądzie Wojciech Świtała – dar Fundacji Ryszarda Krauzego dla Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina – został zbudowany przez słynną paryską firmę „Erard”. Nie różni się on konstrukcją od fortepianów znanych Fryderykowi Chopinowi, jest w doskonałym stanie technicznym i spełnia wszelkie wymogi instrumentu koncertowego.

Projekt Rodem Warszawianin... został zainaugurowany 5 czerwca 2003 roku koncertem w wykonaniu wiolonczelisty Dominika Połońskiego (laureat Paszportu „Polityki”) wraz z pianistką Katarzyną Rzeszutek i kontynuowany przez cały ubiegły rok w formie recitali, koncertów kameralnych i wykładów na Zamku Królewskim w Warszawie – trwał do 6 grudnia 2003 roku.


Przeglądasz informacje z obszaru: wszędzie

Wybierz KrajRecitale i koncerty


We wtorek podczas Festiwalu w Dusznikach odbędzie się kurs mistrzowski prowadzony przez Prof. Daejina Kima, oraz recitale fortepianowe Yeol-eum Son, a także Sun-Wook Kima.

Maciej Poliszewski wystąpi z programem chopinowskim w warszawskich Łazienkach Królewskich. Recital organizuje Biuro Podróży Pejzaż Polski.

domeny
domeny, hosting, e-mail

(c) InfoChopin
ostatnia aktualizacja - Wtorek, 07 sierpnia 2007