Fryderyk Chopin - Muzyka, Wydarzenia, Organizacje
http://www.chopin.com.pl/chopin.html


zaawansowane >>Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego "Fryderyk Chopin" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zegarki Doliński
Artystyczna podróż Stanisława Drzewieckiego do Stanów Zjednoczonych

Czwartek, 23 września 2004

Stanisław Drzewiecki, siedemnastoletni polski pianista, laureat Grand Prix Konkursu Eurowizji 2000 oraz „Paszportu Polityki 2001”, po sukcesach odniesionych w Nowym Jorku i Los Angeles zadebiutuje 10 października br. w słynnej, blisko 3-tysięcznej Chicago Orchestra Hall w Symphony Center. Młody artysta zaprezentuje amerykańskiej publiczności utwory Chopina (Polonez As-dur, Mazurki op.50,Sonata b-moll), Liszta (II Rapsodia węgierska) oraz Rachmaninowa (Etudes-tableaux op.39)

Chicago to obecnie jedno z największych centrów muzycznych Ameryki, w którym występują najwybitniejsi artyści z całego świata. Cykl niedzielnych recitali pianistycznych, lokuje artystę w doborowym towarzystwie; przed nim wystąpił już znakomity Polak Piotr Anderszewski a po występie Stanisława planowane są recitale takich sław jak Maurizio Pollini, Ivo Pogorelich, Daniel Barenboim czy Lei Ove Andsnes.

Organizatorzy bardzo rzetelnie przygotowują się do debiutu Stanisława
Drzewieckiego. W prasie pojawiły się już wywiady przybliżające sylwetkę artysty, telewizja prezentuje materiał dokumentujący rozwój młodego polskiego talentu, a firma fonograficzna „Sony” przygotowała solową płytę CD do sprzedaży.
Na ulicach pojawiły się też kolorowe plakaty.
16 i 17 października 2004 recitale Stanisława Drzewieckiego zostaną powtórzone w Fort Lauderdale i z okazji 155-lecia śmierci Chopina w „Gusman Concert Hall” na Uniwersytecie w Miami na Florydzie.

Po koncertach w USA Stanislaw Drzewiecki rozpoczyna swoją czwartą już podróż artystyczną po Japonii. Wykona recitale chopinowskie w 9 salach koncertowych od Hiroszimy / 27.10./ po Osakę i słynną „Tokyo Opera City Concert Hall” /31.10./. Organizatorem japońskiego tournee polskiego artysty jest znana agencja impresaryjna „Koransha”.

Przeglądasz informacje z obszaru: wszędzie

Wybierz KrajRecitale i koncerty

We wtorek koncert z udziałem pianistów Ewy Pobłockiej i Makoto Ozone, skrzypka Christiana Tetzlaffa oraz Sinfonii Varsovii pod batutą Tadaaki Otaka zainauguruje III Festiwal "Chopin i jego Europa" w Warszawie.

Ewa Ossowska wystąpi z programem chopinowskim w warszawskich Łazienkach Królewskich. Recital organizuje Biuro Podróży Pejzaż Polski.


, ,

(c) InfoChopin
ostatnia aktualizacja - Niedziela, 12 sierpnia 2007